Lesy města Český Krumlov s.r.o.

O NÁS

separ

Prodej palivového dřeva

separ

AKTUÁLNĚ

separ

Služby

separ

Fotogalerie

separ

Lesní pedagogika

separ

Dokumenty

separ

KONTAKTY

Lesy města Český Krumlov s.r.o.
Český Krumlov, Domoradice 1, 381 01
cz

pix
pix
KATEGORIE / CATEGORY

AKTUÁLNĚZPĚT / BACK ZPĚT

Český Krumlov pořídil na práci v lese koně

Český Krumlov pořídil na práci v lese koně. Váží jednu tunu a je ze železa

 

V krumlovských lesích nově pomáhá se dřevem speciální stroj. Tzv. železného koně pořídily Lesy města Český Krumlov na přesun pokáceného dřeva z příkrých vltavských strání.

 

Od nepaměti patřil tažný kůň k práci v lese, kde pomáhal člověku s vytažením těžkých klád z nepřístupného terénu. I dnes jsou koně pro práci v lese využíváni, ve velké míře je ale nahradily stroje.

 

V nejhůře přístupných lesích, nebo tam, kde je potřeba používat co nejšetrnější technologie, se používá železný kůň – malý pásový stroj na dálkové ovládání, díky kterému je práce mnohem bezpečnější. „V případě dodržení bezpečnostních pravidel nehrozí těžké úrazy zapříčiněné sesmeknutím klády na kluzkém nebo nerovném terénu. Lehký pásový stroj se dostane všude a jeho práce je šetrná k přírodě,“ vysvětluje Miroslav Štoll, jednatel společnosti Lesy města Český Krumlov s tím, že jeden takový stroj byl do firmy nyní pořízen.  

 

„Budeme ho využívat k tzv. přibližování dřeva např. z příkrých vltavských strání, čili k přesunu pokáceného dříví na místo, odkud je možné jej odvézt vyvážečkou, případně přímo kamionem na pilu,“ doplňuje k využití nového pomocníka Miroslav Štoll.

 

Nový stroj Lesy města ČK pořídily za 600 tis. korun, na práci železného koně navíc stát přispívá dotacemi na šetrné technologie, o které bude společnost podávat žádost.

FOTOGALERIE FOTOGALERIE


ZPĚT / BACK ZPĚT

Palivové dříví

Prodej palivového dříví. Lesy města Český ...

Kde nás najdete

Lesy města Český Krumlov s.r.o., Domoradice 1, 381 ...

pix
pix
Jakékoliv kopírování a šíření obsahu serveru Lesy města Český Krumlov s.r.o. bez písemného souhlasu provozovatele je zakázáno
© 2015