Lesy města Český Krumlov s.r.o.

O NÁS

separ

Prodej palivového dřeva

separ

AKTUÁLNĚ

separ

Služby

separ

Fotogalerie

separ

Lesní pedagogika

separ

Dokumenty

separ

KONTAKTY

Lesy města Český Krumlov s.r.o.
Český Krumlov, Domoradice 1, 381 01
cz

pix
pix
KATEGORIE / CATEGORY

AKTUÁLNĚZPĚT / BACK ZPĚT

Do Krásného údolí se vracejí původní tůně

Do Krásného údolí se vracejí původní tůně

 

Další dvě vodní nádrže obnovují Lesy města Český Krumlov ve svém revíru. Tentokrát jde o tůně, které se nacházejí u cesty z Krásného Údolí do lesa Dubík. Vodní nádrže jsou součástí projektu na obnovu krumlovských tůní a studánek, který během pěti let počítá s vybudováním 50 nádrží sloužících k zadržování vody v lesích.

 

Cestu z Krásného údolí směrem do lesa Dubík lemovala nevzhledné stráň zarostlá křovinami a plevelem. Poslední měsíc tu ale probíhaly terénní práce a už brzy se tu budou moci návštěvníci procházet kolem vodních ploch, které zde vznikají.

 

Tůně se budou nacházet mezi hřištěm na malou kopanou a mostkem vedoucím k zámecké zahradě. „Původně se na tomto místě nacházely dvě vodní nádrže a my jsme se rozhodli, že je postupně obnovíme. V letošním roce jsme se pustili do obnovy horní tůně, kde jsou práce technologicky i finančně jednodušší. Následně připravíme projekt pro rekonstrukci spodní nádrže, kde budou práce složitější. Také čekáme na dotační titul, který bychom mohli využít,“ uvádí Miroslav Štoll, jednatel společnosti Lesy města Český Krumlov.

 

Tůně budou sloužit k zadržování a čištění vody. „Horní tůň bude sloužit jako sedimentační nádrž pro ukládání splavenin. U obou tůní bude retenční prostor pro zachycení přívalového deště a stanou se domovem mnoha obojživelníků. Přelivnou část hráze u horní tůně tvoří zásyp lomovým kamenem v kombinaci s dřevěným roštem z jedlové kulatiny,“ vysvětluje Miroslav Štoll.

 

Na své si přijdou i návštěvníci lesa. Vzhledem k vysoké návštěvnosti této lokality tu vznikne odpočinková a relaxační zóna. „Prostředí jsme zkultivovali a předpokládáme, že sem umístíme lavičky. Až se povede rekonstrukce spodní tůně, mohlo by se přidat i ohniště. Někteří návštěvníci stále rozdělávají oheň v lesích – připomínám, že i rozdělávání ohně u hřiště na Dubíku je nezákonné a nebezpečné. Vytvoření ohniště v bezpečné vzdálenosti od lesa by pak bylo řešením,“ doplňuje Miroslav Štoll.

 

Vybudování horní nádrže bylo dokončeno, naplnění vodou proběhne ze statických důvodů až v jarních měsících. Práce na spodní nádrži budou zahájeny během příštího roku.

 

Financování celého projektu je zajištěno společností Lesy města Český Krumlov s.r.o., stejně jako již dříve realizované projekty určené obyvatelům města Český Krumlov, např. Naučná stezka a hřiště na Dubíku, outdoorové fitness hřiště U Trojice.

FOTOGALERIE FOTOGALERIE


ZPĚT / BACK ZPĚT

Palivové dříví

Prodej palivového dříví. Lesy města Český ...

Kde nás najdete

Lesy města Český Krumlov s.r.o., Domoradice 1, 381 ...

pix
pix
Jakékoliv kopírování a šíření obsahu serveru Lesy města Český Krumlov s.r.o. bez písemného souhlasu provozovatele je zakázáno
© 2015